Text Size
  • Gymnázium bilingválne

    Zriaďovateľ - Okresný úrad  Žilina                                        www.minv.sk/?odbor-skolstva-za

  • Zahraničný partner pre slovensko-španielsku sekciu, Ministerio de educación, cultura y deporte - Reino de España a španielske veľvyslanectvo v Bratislave.                                      www.mecd.gob.es/exterior/sk

  • Zahraničný partner pre slovensko-francúzsku sekciu, WBI - Wallonie Bruxelles International - Belgique.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Škola, ktorá mení svet

Tento projekt na našu školu prináša Inštitút pre aktívne občianstvo s podporou Nadácie ESET, siete tlačiarní Anwell a kníkupectiev Artforum.

Naša škola sa stala súčasťou projektu Školy, ktoré menia svet - stávame sa súčasťou siete škôl, ktoré svojím prístupom vedú žiakov k informovanej a aktívnej zodpovednosti za svet okolo seba, zapája ich do tvorby príjemného, inkluzívneho a komunitného školského prostredia a zážitkovo ich vzdeláva v témach občianskych kompetencií, zdravej tolerancie voči inakosti a kritického myslenia.

 

 

 

Simulácia EP vo francúzskom jazyku

Dňa 13. októbra 2017 sa naša skupina, ktorá pozostávala z devätnástich študentov a dvoch profesorov (Aldrick Berquin, Florian Coheur ) zúčastnila Simulácie európskeho parlamentu vo francúzskom jazyku v Banskej Bystrici. Simulácia prebiehala v budove Univerzity Mateja Bela. Zúčastnili sa na nej študenti zo Slovenska, Česka a Maďarska. Otvorenie začalo príhovorom francúzskeho ambasádora, dvoch poslancov európskeho parlamentu, riaditeľa univerzity a rektora univerzity. 

Čítať ďalej: Simulácia EP vo francúzskom jazyku

Zdolali sme sami seba

Každý z nás pozná ten pocit, keď máme kopec povinností, ale sme príliš vyšťavení na to, aby sme spravili aspoň niečo z toho. Vo vysokých štádiách sa tomu hovorí lenivosť. My sme sa však rozhodli premôcť našu nechuť a pracovať na sebe. 
Ako? Zostavili sme si ciele. Obrnili sme sa cieľavedomosťou a odhodlaním a vrhli sme sa do dobrodružstva. Ani sme sa nenazdali a náš boj sa priblížil ku koncu. 
 
 

Čítať ďalej: Zdolali sme sami seba

Naše letné španielske dobrodružstvo.

Hneď prvý výlet študentov z GBZA, ešte pred začiatkom nového školského roku, dopadol fantasticky. Užili sme si veľa zábavy, poriadne sme si zašportovali a pár z nás dokonca púť aj duchovne obohatila.

Camino de Santiago je pešia púť do mesta Santiago de Compostela, ktorej sa každoročne zúčastňujú ľudia z celého sveta.

Úplné začiatky projektu Camino de Santiago začali ešte v minulom školskom roku. Keď nám prvýkrát pani učiteľka Furmanová povedala o výlete do Španielska, boli sme nadšení. Museli sme sa zapísať! 

Čítať ďalej: Naše letné španielske dobrodružstvo.

Súťaž matematickej fotografie

Už tretí rok sa na našej škole uskutočňuje súťaž fotografie s matematickým motívom, ktorú od jej začiatku vedie učiteľ matematiky a fyziky Luis Gil Guerra.

Každý rok počet účastníkov narastá. Tento rok prišlo súťažiť 24 žiakov a porota si vyberala spomedzi viac ako 50 fotografií.  Nakoniec sa žiaci umiestnili nasledovne:

1.miesto  -  Terézia Filová (IV.G): Rovnobežky, makrofotografia listu gaštana

2.miesto -  Petra Majtánová (III.E): Stena z fľašiek

3.miesto -  Viktória Witkovská  (I.E): Zhoda

Čítať ďalej: Súťaž matematickej fotografie

Máme majsterku v kulturistike a fitnes!

V prvý júnový víkend prebiehali majstrovstvá sveta (MS) INBA/PNBA v naturálnej kulturistike a fitnes v talians kom meste Rimini. Na súťaži štartovalo viac ako 350 súťažiacich z celého sveta. Žiačka našej školy Kristína Lacková (II.E) sa prebojovala  medzi najlepšiu päťku a nakoniec skončila štvrtá, čo je na nováčika MS nádherné umiestnenie.

Kristína Lacková, ktorá má len 16 rokov, sa pýši aj  striebrom z Majstrovstiev Slovenska. Podľa odborníkov určite dosiahne aj ďalšie cenné tituly z európskych a svetových šampionátov, pretože ako juniorka môže ešte súťažiť päť rokov. 

Čítať ďalej: Máme majsterku v kulturistike a fitnes!

Bonjour la Belgique !

V ďnoch 14.-20.5. mali študenti 3. ročníka francúzskej sekcie  možnosť objavovať krásy Belgicka v rámci týždenného jazykovo-poznávacieho pobytu  pod dozorom pani učiteľky Ivany Matuščinovej a pána lektora Floriana Coheura.

Po zdanlivo nekončiacej nočnej ceste bolo našou prvou dlhšou zastávkou malé historické mesto Bouillon . Na kopcoch sa vynímali biele domčeky, ktoré lemovali túto oblasť s tisícročnou citadelou v objatí okolitých lesov, kde sme si vypočuli výklad hovoriaci o dlhovekej histórii Bouillonu, majiteľoch citadely a jej využití v minulosti. 

Čítať ďalej: Bonjour la Belgique !

Výmenný pobyt Benicarló – Žilina 2017, časť druhá (12. – 19.5)

17 dní, 408 hodín a 24 480 minút. Najdlhšie čakanie nášho života. Toľko sme prežívali, kým sme sa stretli s našimi španielskymi „parejami“, tentoraz na ich domácej pôde. Privítalo nás krásne slnečné počasie a naše host rodiny vrelými objatiami, bozkami a chválou na našu španielčinu, čo nás veľmi povzbudilo v ďalšom štúdiu španielskeho jazyka. Aj napriek dlhej úmornej ceste sme si nemohli nechať ujsť večerné zoznámenie s mestom a prediskutovanie všetkých noviniek s našimi priateľmi.

Čítať ďalej: Výmenný pobyt Benicarló – Žilina 2017, časť druhá (12. – 19.5)

создать сайт