Text Size
  • Gymnázium bilingválne

    Zriaďovateľ - Okresný úrad  Žilina                                        www.minv.sk/?odbor-skolstva-za

  • Zahraničný partner pre slovensko-španielsku sekciu, Ministerio de educación, cultura y deporte - Reino de España a španielske veľvyslanectvo v Bratislave.                                      www.mecd.gob.es/exterior/sk

  • Zahraničný partner pre slovensko-francúzsku sekciu, WBI - Wallonie Bruxelles International - Belgique.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IMATRIKULÁCIE 2016

nov 15 2016

Ani nevieme a už tri mesiace sme boli žiakmi bilingválneho gymnázia. A nastal deň, kedy nás chceli naši starší spolužiaci prijať medzi seba. Pokyny zneli jasne. Utvorte štvorice! A takto zoskupení sme čakali pred školou. Nervozita by sa dala krájať. Vymysleli sme tisíc verzií hororových príbehov, ktoré na nás budú čakať za múrmi školy. Postupne nás začali púšťať dnu. Pokiaľ sme stáli v chodbe, s príchodom každej novej štvorice do Slniečka sa ozýval krik. A potom prišiel náš čas. Cesta viedla cez šatne, kde bola úplná tma. Rýchlo sme si odložili veci a čakali sme, kedy nás pustia von. Za ten čas sme znervózneli viac ako pred koncoročným testom. Čo sa bude diať?

 Oblejú nás niečím? Vystrašia nás? Strápnia nás už pri príchode? Všetky tieto myšlienky sa však v momente stratili. Otvorili sa dvere a vyšli sme ako filmové hviezdy. Všade boli fotografi, moderátori a kričiaci fanúšikovia. Samozrejme, na zemi bol červený koberec. A keď sme uvideli veľký nápis Hollywood na stene, konečne sme si vydýchli. Žiadny horor na vlastnej koži zažívať nebudeme. Všetci sme sa usadili a premietli nám film k našim imatrikuláciám. A potom nasledovala najobávanejšia časť - úlohy. V nich sme si mohli otestovať naše tanečné, spevácke či športové schopnosti. Niekto kreslil, vlastne obkreslil svojho spolužiaka na papier a niekto zasa jedol sušienky. Nebolo to však také jednoduché - z čela ich musel dostať do úst len mimikou tváre. Taktiež sme mali možnosť vyskúšať si rôzne cvičenia z jogy. Dabovali sme známe filmy a chlapci vyskúšali, aké je to tancovať v sukni a podpätkoch. Privítanie neobišlo ani našich nových lektorov. Ale najhlavnejšie je, že sme sa všetci dobre zabavili. Za každú úlohu mohla trieda získať bod. Po napínavom sčítavaní sme zistili, že Oscara imatrikulácii vyhrala 1.G. Gratulujeme! Nasledovala diskotéka. Spokojní so začiatkom štúdia na novej škole sme tancovali do rytmu hudby. Samozrejme, aj na francúzske či španielske piesne. A na záver sa môžeme poďakovať druhákom za program, ktorý nám pripravili. A aj za to, že sme neodchádzali priveľmi strápnení a zahanbení. Naopak, zažili sme pekný deň plný zábavy, na ktorý budeme ešte dlho spomínať.

Alexandra Janasová, 1.F

Fotoalbum Google+

создать сайт